Актуелно

Сите трансфери во Вторите лиги: Муарем во Брегалница, Кировски во Скопје, Скендери во Гостивар...

Муарем Муарем е најзвучното засилување кај Брегалница, додека Скопје ги доведе Христијан Кировски, Иван Настевски и Дарио Десниќ

Прочитај повеќе

Познати распоредите за третиот круг во Вторите лиги Исток и Запад

По одиграното 18.коло во двете второлигашки конкуренции, формиран е третиот круг на натпреврување

Прочитај повеќе

Втора лига Запад: Бод за Скопје во Дебар, пораз на Гостивар, триумф на Дрита

Лидерот во ВМФЛ-Запад, Скопје освои бод на гостување во Дебар против Кораб играјќи без голови

Прочитај повеќе

Втора лига Исток: Хет - трик на Наумов, Брегалница убедлива, триумф и за Тиквеш

Фудбалерите на Брегалница продолжуваат со убедливи игри и победи во Втората лига - Исток

Прочитај повеќе

Втора лига Запад: Скопје го напаѓа Дебар, Гостивар домаќин на Кадино

Скопје сака да ја сочува предноста на врвот и по денешното тешко гостување против Кораби во Дебар

Прочитај повеќе

Втора лига Исток: Брегалница и Тиквеш бараат триумфи на гости

По триумфот над Победа, еден од најдобрите фудбалери на Брегалница, Мартин Стојанов вели дека тимот мора да продолжи во победнички ритам.

Прочитај повеќе

Христов: Кит Го ќе даде се од себе да освои три бода и против Кожуф

Веќе в сабота фудбалерите на Кит Го ги очекува нова тешка пресметка против Кожуф

Прочитај повеќе

Вардар Форино во најнизок ранг, службени бодови за Гостивар

Вардар Форино го загуби статусот и автоматски е префрлен во најнизок ранг на натпреварување

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ГОЛ НА КОЛОТО ВО ВТОРИТЕ ЛИГИ: Благој Истатов (Осогово)

МАКФУДБАЛ го издвои погодокот на Благој Истатов како најубав гол во 17. коло од вторите лиги

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 17.КОЛО ВО ВТОРИТЕ ЛИГИ!

Макфудбал го издвои најдобриот тим за изминатото во второлигашката конкуренција

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 16.КОЛО ВО ВТОРИТЕ ЛИГИ

МАКФУДБАЛ - ИГРАЧ НА 16.КОЛО ВО ВТОРИТЕ ЛИГИ: Анес Османоски (Брегалница)

G-G32VEZ5NYJ