Вести што го содржат тагот Граѓаните

„Граѓаните“ ја наполнија мрежата на Кристал Палас (ВИДЕО)

Џон Стоунс беше двоен стрелец, а погодија Илкај Гундоган и Рахим Стерлинг

Прочитај повеќе

„Граѓаните“ со скромна победа против Брајтон (ВИДЕО)

Тимот на Пеп Гвардиола славеше со 1-0, со голот на Фил Фоден во 44.минута

Прочитај повеќе

G-G32VEZ5NYJ