Вести што го содржат тагот Milan

Аларм во Милан, Пиоли ги „построил“ фудбалерите

Стефано Пиоли е разочаран од односот на фудбалерите на последниот натпревар и ги повикал на итен состанок

Прочитај повеќе

Ибра дојде до 500 гола во кариерата, Милан се врати на врвот, триумф за Нестор и Удинезе (ВИДЕО)

Тимот на Стефано Пиоли славеше до 4-0, а по два гола поделија Златан Ибрахимовиќ и Анте Ребиќ

Прочитај повеќе

Самир Насри ќе го засили Милан?

Францускиот играч за врка последниот ангажман го имаше во Андерлехт

Прочитај повеќе

Милан ја засили и одбраната: Фикајо Томори од Челси дојде на „Сан Сиро“

Томори доаѓа на позајмица на „Сан Сиро“ до крајот на сезоната

Прочитај повеќе

Манџукиќ ја доби „деветката“ на Милан и почна со тренинзи (ВИДЕО)

Манџукиќ го доби дресот со број „9“ и веднаш се приклучи на тренинзите на „росонерите“

Прочитај повеќе

G-G32VEZ5NYJ