Вести што го содржат тагот Милан

Милан го освои „Олимпико“, се врати во трка за титулата (ВИДЕО)

Анте Ребиќ беше стрелец на победничкиот гол за „росонерите“ на овој меч

Прочитај повеќе

Звезда го „изведе“ корнерот и го „елиминира“ Милан: Станковиќ нафрли, а Павков даде гол (ВИДЕО)

Тренерот Дејан Станковиќ го изведе корнерот, а Павков со глава постигна гол

Прочитај повеќе

Судијата го спасуваше Милан: Хесус Хил Мансано не дозволи корнер за Звезда во фотофинишот

Шпанецот одлучи да отсвири крај и не дозволи Црвена Звезда да го изведе последниот корнер на натпреварот

Прочитај повеќе

Лига Европа: Адеми и Ристовски го елиминираа Краснодар, Милан едвај со Црвена Звезда (ВИДЕО)

Македонските репрезентативци Аријан Адеми и Стефан Ристовски беа стартери во тимот на „модрите“

Прочитај повеќе

Делије им приредија спектакл на фудбалерите на Црвена Звезда: Победете го Милан (ВИДЕО)

Милан вечерва (18.55 часот) ќе гостува на белградска „Маракана“ во првиот меч од нокаут фазата во Лигата на Европа

Прочитај повеќе

G-G32VEZ5NYJ