Вести што го содржат тагот Сејдини

Чеферин: Воодушевен сум од големите чекори што ФФМ ги направи под раководство на Сејдини

„Јас сум воодушевен од големите чекори што Фудбалската федерација на Македонија ги направи во последните години под водство на Муамед Сејдини“, изјави Чеферин

Прочитај повеќе

Сејдини кандидат на ОФС Кичево за нов претседателски мандат во ФФМ

Сите присутни 30 делегати му дале поддршка на Сејдини.

Прочитај повеќе

Сејдини: Ако ме поддржи ОФС Кичево - ќе барам нов претседателски мандат во ФФМ

Муамед Сејдини ќе се кандирира за нов мандат во ФФМ доколку добие поддршка од ОФС Кичево

Прочитај повеќе

Сејдини: Наумче Мојсовски ќе одговара, клубови заплашувани со премиерот, известени се УЕФА и ФИФА

Претедателот Муамед Сејдини истакна дека клубовите се уценувани со користењето на ваучерите

Прочитај повеќе

Сејдини: Како што ветивме, брзо се договоривме со Ангеловски

„Како што ветивме пред јавноста за нашиот прв избор за селектор, го продолжуваме патот кон успехот“

Прочитај повеќе

G-G32VEZ5NYJ