Вести што го содржат тагот Ангеловски

Ангеловски: Елмас заслужува голема минутажа во Наполи

„Елиф заслужува да биде стартер и да игра стандардно за Наполи, но, јасно ми е и дека Гатузо се соочува со голем фонд на квалитетни фудбалери“

Прочитај повеќе

Ангеловски: Задоволен сум од тестот, играчите ќе ги следиме во иднина

Резултатот беше во втор план, целта беше фудбалерите да имаат можност да се запознаат со методите и принципите на работа во А-репрезентацијата.

Прочитај повеќе

Ангеловски ги скенираше потенцијалните репрезентативци пред тестот со Работнички (ФОТО)

Овојпат тој ги скенира фудбалерите од домашното првенство, надополнети со неколкумина интернационалци.

Прочитај повеќе

Ашковски, Ѓорѓиевски и Ибиши меѓу „домашниот“ репрезентативен избор на Ангеловски

Селекторот Игор Ангеловски повика 20 фудбалери, а в среда (14 часот) ќе се одигра пријателски натпревар против Работнички

Прочитај повеќе

Пандев, Ангеловски и ФФМ ќе ги соберат наградите на АМС за најдобри во 2020?

Горан Пандев е номиниран за најдобар спортист на Македонија за 2020 година

Прочитај повеќе

G-G32VEZ5NYJ