Вести од Футсал

Актуелно

Футсал: Македонија одигра реми (2-2) против Романците

Футсал репрезентацијата на Македонија одигра реми (2-2) против Романија во второто коло од квалификациите за ЕП

Прочитај повеќе

Скендеровски: Македонија направи чудо со ремито против Србите

Тимот на селекторот Васко Скендеровски одигра одличен меч против силната селекција на Србија, а голманот Петровски брилјираше на голот

Прочитај повеќе

Футсал: Македонија ремизираше против Србите

Македонската футсал репрезентација успеа да ремизира (1-1) на гостувањето против Србија во Врање

Прочитај повеќе

Футсал: Шкупи урива рекорди, го победи Кратово со 37-0

Футсал шампионот на Македонија, тимот на Шкупи, оствари историска победа во шампионaтот откако славеше на дуелот со Кратово со неверојатни 37-0.

Прочитај повеќе

Македонската футсал селекција на двомеч против Србија од квалификациите за ЕП

Нашата најдобра футсал селекција освои бод на воведните два меча

Прочитај повеќе

G-G32VEZ5NYJ