Вести од Женски фудбал

Актуелно

ЖФК Каменица Саса ја доведе репрезентативката Драгана Костова

Таа денеска стави потпис на договор до 30. јуни 2023 година

Прочитај повеќе

Прва лига жени: Каменица Саса броеше до 18

Актуелниот лидер ЖФК Каменица Саса оствари преубедлива победа против Кочани во 16. коло од Првата лига жени

Прочитај повеќе

Селекторот Изов ги одреди фудбалерките кои ќе настапат на пријателскиот меч со Црна Гора

Македонската А женска репрезентација на 21. февруари од 13 часот во Подгорица ќе одигра пријателски натпревар со Црна Гора

Прочитај повеќе

ЖФК Љуботен ги претстави засилувањата

Раководството на клубот и официјално ги презентираше новите фудбалерки

Прочитај повеќе

Помош и поддршка од ФФМ: По 10.000 долари за секој клуб од Првата женска лига

ФФМ донесе одлука секој клуб од Првата женска лига да добие финансиска помош од 10.000 долари

Прочитај повеќе

G-G32VEZ5NYJ