Вести од Меѓународен фудбал

Актуелно

ЛШ: Баерн Минхен го декласира Лацио, Жиру донесе победа за Челси (ВИДЕО)

Оливие Жиру донесе победа за Челси, а Баерн Минхен доминираше против Лацио во Рим

Прочитај повеќе

Барса се извлече од амбис и се пласира во финале на Купот (ВИДЕО)

Барселона е првиот финалист во Купот на Шпанија откако ја елиминира Севилја совладувајќи ја по продолженија со 3-0 на „Камп Ноу

Прочитај повеќе

Каде се стрелците на Јунајтед?

„Црвените ѓаволи“ имаат четири ремија на последните пет натпревари во Премиер - лигата

Прочитај повеќе

Нестор и Удинезе испуштија триумф со Милан, реми за Пандев во дербито на Џенова (ВИДЕО)

Удинезе испушти победа против Милан на „Сан Сиро“ играјќи 1-1

Прочитај повеќе

Луд финиш и реми на Сасуоло и Наполи, половина час за Елмас (ВИДЕО)

Сасуоло и Наполи одиграа меч со шест гола со неверојатен финиш, 3-3, а Елиф Елмас влезе во игра во 67.минута

Прочитај повеќе

G-G32VEZ5NYJ