Вести од Трансфер маркет

Актуелно

Остварен е првиот фудбалски трансфер со биткоини

37 - годишниот напаѓач Давид Барал потпиша како слободен агент, а платен е со криптовалута

Прочитај повеќе

Беласица го промовираше Ѓоре Јовановски: Сите веруваме во опстанок (ФОТО)

„Сите овде во клубот, стручниот штаб, фудбалерите и раководството веруваме дека ФК Беласица може да опстане“

Прочитај повеќе

Бобан Николов потпиша за Лече: Една година, со опција за дополнителни три

Македонскиот репрезентативец Бобан Николов и официјално е нов фудбалер на италијанскиот клуб Лече

Прочитај повеќе

Хебај две и пол години во Шкендија (ФОТО)

Рубин Хебај го верификуваше договорот со македонскиот прволигаш Шкендија

Прочитај повеќе

Џемал Ибиши од Локомотива оди на позајмица во хрватскиот второлигаш Дубрава

Џемал Ибиши ја напушта Локомотива и следните шест месеци ќе ги помине во Дубрава Загреб

Прочитај повеќе

G-G32VEZ5NYJ