Вести од Млади репрезентации

Актуелно

Македонија У-21 во група со Франција, Србија, Украина, Фарски Острови и со Ерменија

Македонската репрезентација до 21 година ги доби противниците во квалификациите за ЕП 2023

Прочитај повеќе

Влатко Грозданоски в.д.селектор на У-19

Влатко Грозданоски останува асистент на Благоја Милевски во стручниот штаб на репрезентацијата до 21 година

Прочитај повеќе

Познат распоредот: Македонија У21 ги стартува квалификациите на гости против Франција

Избраниците на Благоја Милевски на 2 септември ќе им гостуваат на „триколорите“, потоа следи Србија дома

Прочитај повеќе

Македонија У19 убедливо поразена од Бугарија

Македонската репрезентација до 19 години загуби убедливо со 4-0 од соодветната селекција на Бугарија

Прочитај повеќе

Милевски: Македонија секогаш оди по потешкиот пат, но успева

Македонија У21 е во група со селекциите на Франција, Србија, Украина, Фарски Острови и со Ерменија

Прочитај повеќе

G-G32VEZ5NYJ