Вести од Втора лига

Актуелно

Сите трансфери во Вторите лиги: Муарем во Брегалница, Кировски во Скопје, Скендери во Гостивар...

Муарем Муарем е најзвучното засилување кај Брегалница, додека Скопје ги доведе Христијан Кировски, Иван Настевски и Дарио Десниќ

Прочитај повеќе

Вардар Форино во најнизок ранг, службени бодови за Гостивар

Вардар Форино го загуби статусот и автоматски е префрлен во најнизок ранг на натпреварување

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ГОЛ НА КОЛОТО ВО ВТОРИТЕ ЛИГИ: Благој Истатов (Осогово)

МАКФУДБАЛ го издвои погодокот на Благој Истатов како најубав гол во 17. коло од вторите лиги

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 17.КОЛО ВО ВТОРИТЕ ЛИГИ!

Макфудбал го издвои најдобриот тим за изминатото во второлигашката конкуренција

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Брегалница - Победа (2-1)

Брегалница со пресврт дојде до бодовите

Прочитај повеќе

G-G32VEZ5NYJ