Вести од Интернационалци

Актуелно

Стефан Ристовски: Ме навредуваа(т) дека потпишав за Динамо, но никогаш нема да кажам лош збор за Ријека

Стефан Ристовски се врати во Хрватска и го облече дресот на Динамо Загреб, но тоа „повреди“ дел од навивачите на Ријека

Прочитај повеќе

Виктор Ангелов вклучен во инцидент во Романија: Доби црвен картон, а противникот тргна да го тепа

Аргентинецот Хуан Пабло Пасаљиа тргна физички да се пресмета со Ангелов

Прочитај повеќе

Марко Ѓорѓиевски стрелец за Раднички Пирот (ВИДЕО)

Младинскиот репрезентативец Марко Ѓорѓиевски беше стрелец на победничкиот гол за Раднички Пирот

Прочитај повеќе

„Нестор е неверојатен професионалец, го заслужи овој гол“

Тренерот на Удинезе, Лука Готи, го пофали македонскиот репрезентативец за професионалниот однос и за максималното залагање

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Како Нестор-гол ја затресе мрежата на Фиорентина...

Долго време тимот од Удине не можеше да најде начин за да ја пробие одбраната на Фиорентина, а во 86.минута тоа му успеа на Нестор - гол

Прочитај повеќе

G-G32VEZ5NYJ