Вести од А-тим

Актуелно

Беин Спортс тврди: ЕВРО 2020 ќе се игра само во Англија!

Фудбалската репрезентација на Македонија би можела дебитира на Европско првенство во Англија?

Прочитај повеќе

УЕФА не се откажува од оригиналниот план: Македонија ќе игра на ЕВРО во Букурешт и во Амстердам

„Не постои најлошо сценарио, постојат реално сценарио и најдобро сценарио“, изјави Кох за агенцијата Ројтерс

Прочитај повеќе

Загревање за ЕП: Македонија и против Романија и против Германија ќе игра во Букурешт?

Македонија многу извесно нема да и гостува на Германија во Дуизбург, туку мечот закажан за 31.март ќе го игра на неутрален терен во Букурешт

Прочитај повеќе

Горан Пандев спортист на годината, фудбалот ги освои сите награди

Капитенот на фудбалската репрезентација на Македонија е избран за најдобар спортист за 2020 година во изборот на Сојузот на спортови и Агенцијата за млади и спорт

Прочитај повеќе

Македонија остана на 65. место на листата на ФИФА

ФИФА ја објави најновата ранкинг листа за светските фудбалски селекции

Прочитај повеќе

G-G32VEZ5NYJ