Вести од Прва лига

Актуелно

Дориев: Важно е што триумфиравме во Кратово, среќен сум што пресуди мојот гол

„Знаевме дека нема да биде лесно во Кратово, затоа што Силекс традиционално игра добро на домашен терен“

Прочитај повеќе

Издржа три кола: Ѓоре Јовановски си поднесе оставка во Беласица

Ѓоре Јовановски издржа три кола на клупата на последнопласираниот тим на табелата

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ГОЛ НА КОЛОТО: Марио Крстовски (Академија Пандев)

Погодокот на Марио Крстовски во изборот на МАКФУДБАЛ е најубав во 21. коло на Првата фудбалска лига на Македонија

Прочитај повеќе

Младоста на Работнички покажа дека може со најдобрите (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Тимот на Александар Влахо успеа да наметне свој ритам, агресивно, напаѓачки, но недостигаше финалната реализација

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Како Пелистер ја тресна Струга...Пејаковиќ ја украде топката од рацете на Ѓуриќ

Иван Пејаковиќ во втората минута од судиското продолжение ја украде топката од рацете на голманот на Струга ТЛ, Урош Ѓуриќ, и ја испрати во мрежата

Прочитај повеќе

G-G32VEZ5NYJ