Вести од месец Февруари, 2021

Атлетико Мадрид го тресна Вилјареал, побегна на +6 од Реал (ВИДЕО)

Тимот на Диего Симеоне по два меча без триумф, успеа да им се врати на победничките навики

Прочитај повеќе

Милан го освои „Олимпико“, се врати во трка за титулата (ВИДЕО)

Анте Ребиќ беше стрелец на победничкиот гол за „росонерите“ на овој меч

Прочитај повеќе

Ливерпул стави крај на поразите и го победи последнопласираниот Шефилд (ВИДЕО)

Последнопласираниот Шефилд Јунајтед имаше сили за едно полувреме, а потоа „црвените“ постигнаа два гола

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Шкупи - Академија Пандев (0-0)

Александар Васоски го освои првиот бод на клупата на Академија Пандев

Прочитај повеќе

Чкембари ја поздравија победата на Пелистер (ВИДЕО)

Неколкумина најзагреани „Чкембари“ сепак пронајдоа начин да „ѕирнат“ дел од денешниот меч меѓу Пелистер и Ренова

Прочитај повеќе

G-G32VEZ5NYJ