Вести од месец Јануари, 2021

„Неапол ова го чекаше од времето на Марадона...И тогаш Елмас ја зема топката“

Елиф Елмас блесна во полн сјај на мечот од Серија А против Парма

Прочитај повеќе

Меси и Гризман се погрижија Барса да го прескокне Реал (ВИДЕО)

Лионел Меси погоди од слободен удар, а Антоан Гризман ја донесе победата за Барселона

Прочитај повеќе

Рома за девет минути и даде три гола на Верона (ВИДЕО)

Рома оствари нова победа во Серија А совладувајќи ја Верона со 3-1 на „Олимпико“

Прочитај повеќе

Брајтон го „поздрави“ Мурињо (ВИДЕО)

Леандро Тросар беше стрелец на единствениот гол на мечот уште во 17.минута

Прочитај повеќе

Џани национале: Горд сум што ја претставувам Македонија во Премиер - лигата (ВИДЕО)

Езгјан Алиоски даде изјава за „Спортклуб“ на македонски јазик по триумфот на Лидс Јунајтед против Лестер (1-3)

Прочитај повеќе

G-G32VEZ5NYJ