Вести од месец Септември, 2020

Винисиус Жуниор му донесе втор триумф на Реал Мадрид

Винисиус Жуниор беше стрелец на победничкиот гол за Реал Мадрид на дуелот против Валјадолид кој „кралевите“ го добија со минимални 1-0. Составот на Зинедин Зидан долго немаше решение за одбраната на гостите, но Винисиус Жуниор успеа да го пронајде.

Прочитај повеќе

Баерн Минхен со нов трофеј, победи во Суперкупот на Германија

Баерн Минхен стигна до осмиот пехар во Суперкупот на Германија. Актуелниот европски првак во интересен дуел ја совлада Борусија Дортмунд со 3-2 и се реваншира за минатогодишниот пораз.

Прочитај повеќе

На Пандев му е потребен втор негативен тест на Covid-19 за да го напушти клупскиот карантин

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев се ноѓа во клупскиот хотел на Џенова и ги очекува резултатите од вториот тест на Covid-19. Дури потоа би можел да го напушти клупскиот карантин. Десетмина негови соиграчи се покажаа позитивни на коронавирусот по мечот со Наполи, а денешните први тестови потврдија дека ги имаат симптомите на Covid-19. Панд

Прочитај повеќе

Струга Трим Лум го совлада Караорман во тест - меч

Прволигашот Струга Трим Лум одигра пријателски натпревар со Караорман и славеше со 3-0. Тимот на Срѓан Захариевски одлично го стартуваше првенството во Првата лига, а се труди да ја одржи формата и со добри тестови.

Прочитај повеќе

Умит Каран: Во животот сум сакал два клуба - Галатасарај и Шкупи! Имаме шампионски тим

Умит Каран повторно е тренер на Шкупи. Тој доби доверба до крајот на сезоната и најавува дека тимот од Чаир има шампионски состав.

Прочитај повеќе

G-G32VEZ5NYJ