Вести од месец Август, 2020

Алиоски: Натпреварите со Ерменија и со Грузија да бидат добро загревање за клучниот меч со Косово

​По долги години Македонија од престојнава сезона повторно ќе има свој претставник во англиската Премиерлига. Езгијан Алиоски со Лидс се враќаат во елитното друштво на Островот што, без сомнение, претставува и момент плус во кариерата на еден од најдобрите македонски фудбалери.

Прочитај повеќе

Емир Скендери од Академија Пандев се пресели во Струга ТЛ (ФОТО)

​Струга Трим Лум за продолжението од сезоната се засили и со досегашниот фудбалер на Академија Пандев, Емир Скендери.

Прочитај повеќе

Ангеловски: Во мислите само победа против Ерменија

​Селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски ја нагласува желбата на секој поединец во националниот тим со победа да се стартува новата сезона во УЕФА Лигата на нации.

Прочитај повеќе

Грузијците без тројца стандардни првотимци против Македонија: Вајс со 20 интернационалци

Селекторот на Грузија, Словакот Владимир Вајс го соопшти списокот на репрезентацијата за натпреварот од Лигата на нациите против Македонија кој се игра на 8. септември во Тбилиси.

Прочитај повеќе

Ангеловски и репрезентативците го одработија првиот заеднички тренинг по девет месеци (ФОТО)

​Македонската репрезентација ги почна подготовките за стартот од Ц лигата во Лигата на нации на почетокот од следниот месец. Македонија во новата сезона од Лигата на нации почнува со натпреварите против Ерменија на 5. септември во Скопје и против Грузија на 8. септември во Тбилиси.

Прочитај повеќе

G-G32VEZ5NYJ