Вести од месец Јули, 2020

Брегалница, покрај со Шкендија, на силен тест и со Академија Пандев

​Фудбалерите на Брегалница во Штип повеќе од успешно ја реализираат втората фаза од подготовките за новата сезона во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Шкупи максимално коректен: Алексовски успешно опериран, чаирчани му го продолжија договорот

​Голманот на Шкупи, Игор Алексовски успешно е опериран по стекнатата повреда, по што сега го чека долг период на рехаблитација.

Прочитај повеќе

Достаниќ: Резултатите од пријателските за Работнички во моментов се во втор план

Работнички загуби со 0-2 од Шкендија на вториот пријателски натпревар за време на подготовките во Охрид.

Прочитај повеќе

Емил Грнев: Кит Го ќе има уште едно до две засилувања за заокружување на играчкиот кадар

​Фудбалерите на Кит Го максимално активно продолжуваат со подготовките за новата сезона во Втората лига - Исток. Во својата база во Пехчево, од денеска почнува третата недела подготовки низ која ќе се темпира формата за новата сезона.

Прочитај повеќе

Шкендија славеше против Работнички на „дерби-тестот“ во Охрид

​По претходната победа над Пелистер, фудбалерите на Работнички загубија од Шкендија со 0-2 (0-0) на вториот тест натпревар за време на подготовките во Охрид.

Прочитај повеќе

G-G32VEZ5NYJ