Вести од месец Јули, 2020

Голманот Силјановски е нов име во Беласица

​Новиот прволигаш Беласица официјално го промовираше и најновото засилување за новата сезона, голманот Дејан Силјановски.

Прочитај повеќе

Штерјоски: Пелистер има седум нови фудбалери, не е лесно да се состави мозаикот

​Пелистер, по претходните победи на контролните дуели, вчера во Охрид ремизираше без голови со македонскиот претставник во Лигата на Европа, Ренова.

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Ефектен гол на Хасани за триумф на Хелсинки

Македонскиот репрезентативец Ферхан Хасани со погодок партиципираше во победата на Хелсинки од 2-0 протов Илвес во 5. коло од шампионатот на Финска.

Прочитај повеќе

ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАРИ: Силекс победи со Борец, реми на Ренова и Пелистер во Охрид, победи на Беласица и Македонија ЃП

​Ренова и Пелистер ремизираа без голови на пријателскиот натпревар во Охрид.

Прочитај повеќе

Работнички со два гола на засилувањето Муарем го победи Охрид

​Фудбалерите на Работнички триумфираа со 2-1 на третиот пријателски натпревар за време на подготовките покрај Охридското езеро. „Романтичарите“, по победата над Пелистер и поразот од Шкендија, сега славеа против второлигашот Охрид.

Прочитај повеќе

G-G32VEZ5NYJ