Вести од месец Јули, 2020

Прво коло од ПМФЛ: Вардар го пречекува Борец, Шкендија гостин на Чаир

Шкендија во првото коло од новиот шампионат на Македонија во Првата лига ќе гостува на Чаир на 9.август. Вардар, кој се уште и ги нема почнато подготовките, треба да го пречека Борец на домашен терен, а Работнички на стартот ќе игра против Македонија ЃП во Ѓорче Петров.

Прочитај повеќе

Брегалница се засили со Шопоски од Пелистер

​Досегашниот фудбалер на Пелистер, Сашо Шопоски е ново засилување на Брегалница за престојната натпреварувачка сезона во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Алпај Јусуф од Силекс е најново засилување на Кит Го

​Подготвувајќи се за новата сезона, Кит Го го ангажираше досегашниот фудбалер на кратовски Силекс, Алпај Јусуф.

Прочитај повеќе

ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАРИ: Убедлива победа на Гостивар, реми на Слога Виница

​Гостивар ја запиша првата победа низ подготвителниот период славејќи со убедливи 3-0 против Дрита од Боговиње на денешниот пријателски натпревар одигран во Гостивар.

Прочитај повеќе

Струга Трим Лум триумфираше против Шкупи

​Фудбалерите на Струга ТЛ славеа со 2-1 против Шкупи на пријателскиот натпревар кој се одигра на Градскиот стадион во Струга.

Прочитај повеќе

G-G32VEZ5NYJ