Вести од месец Јули, 2020

Фудбалерите на Кит Го преку тим-билдинг ги местат „нишаните“ за новата сезона (ФОТО)

​Фудбалерите на Кит Го во рамките на подготовките во својата база во спортскиот комплекс „Гогов“ во Пехчево, денеска реализираа и тим-билдинг дружба под падините на Малешевската планина.

Прочитај повеќе

Голем проблем за Борец пред стартот на сезоната

Тренерот на Борец Велес, Горазд Михајлов, има огромни главоболки на десетина дена до стартот на новата прволигашка сезона, по повредата што ја заработи хрватскиот интернационалец Никола Гавриќ. Од овој фудбалер се очекуваше да биде „командант“ на одбраната на велешани, но повредата што ја заработи неодамна се покажа крајно сериозна, па врз Хрватот

Прочитај повеќе

Официјално: Тричко во АЕК Ларнака до 2022 година

Македонскиот репрезентативец Иван Тричковски го продолжува престојот во кипарскиот шампионат откако денеска и официјално потпиша нов договор со тимот на АЕК Ларнака. Искусниот голгетер во последните сезони се наметна како лидер на оваа екипа, по што управата инсистираше на негово останување и во наредните две сезони.

Прочитај повеќе

ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАРИ: Брегалница со два гола на Кудев ја победи Академија Пандев, триумфи и за Струга ТЛ и Македонија ЃП

​Фудбалерите на Брегалница славеа против прволигашот Академија Пандев со 2-0, на пријателскиот натпревар кој се одигра на Градскиот стадион во Штип.

Прочитај повеќе

Филип Гачевски заминува од Вардар

Капитенот на Вардар, голманот Филип Гачевски, заминува од клубот. Тој не се договори со раководството за продолжување на соработката и ќе си побара нова фудбалска средина.

Прочитај повеќе

G-G32VEZ5NYJ