Вести од месец Maj, 2020

ФК Ренова: Имаме четворица позитивни, сега веќе не ни е важно дали шампионатот ќе се доигра

​И од таборот на ФК Ренова ја потврдија информацијата на Синдикатот на фудбалери на Македонија за четворица позитивни нивни членови на Ковид-19.

Прочитај повеќе

Шкендија: Заразените се во самоизолација, чекаме и втори тестови

Раководството на Шкендија преку соопштени ја потврди информацијата дека двајца членови на тетовскиот клуб се позитивни на Ковид-19. Тетовци истакнаа дека заболените веднаш се ставени во самоизолација, а во клубот со нетрпение се очекуваат резултатите од вторите тестови врз овие лица.

Прочитај повеќе

Шест лица од Шкендија и од Ренова позитивни на Ковид-19

​Негативни вести од Тетово кога е во прашање продолжението на шампионатот во Првата македонска фудбалска лига. Согласно протоколот за тестирање на сите клубови од Ковид-19, во текот на вчерашниот ден беа тестирани фудбалерите и членови на стручните штабови и раководства на двата тетовски прволигаши Шкендија и Ренова.

Прочитај повеќе

И Брегалница почна со тренинзи - подготовка за полуфиналето со Академија Пандев

​Фудбалерите на Брегалница денеска ги стартуваат тренинзите, по речиси тримесечна пауза, во очекување на големото полуфинале од Купот на Македонија против Академија Пандев.

Прочитај повеќе

Кирил Гогов: Брегалница ќе биде уште посилна, јубилејот „100 години постоење“ ќе го славиме со влез во Прва лига

Со свое соопштение до јавноста се огласи сопственикот на клубот, Кирил Гогов, под чие водство на очиглед на целокупната домашна фудбалска јавност штипскиот клуб, и од организациски и од спортски аспект, ФК Брегалница и Штип повторно се враќаат како еден од клучните фудбалски центри во земјава.

Прочитај повеќе

G-G32VEZ5NYJ