Вести од месец Февруари, 2020

Ивановски го постигна четвртиот гол сезонава во дресот на Диошѓер

​Македонскиот напаѓач Мирко Ивановски го запиша и четвртиот гол сезонава во дресот на Диошѓер во унгарскиот шампионат.

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Адеми погоди по само 23 секунди на дербито со Ријека

​Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми го постигна еден од најбрзите погодоци во историјата на хрватскиот фудбал.

Прочитај повеќе

Јанков одбрани пенал и го спаси Работнички од пораз против Вардар

Голманот Ристе Јанков, кој влезе на местото на повредениот Дамјан Шишковски во второто полувреме, успеа да одбрани пенал во 97.минута од мечот ​и го спаси Работнички од пораз во градското дерби против лидерот Вардар. Христијан Пецов играше со рака во шеснаесетникот, беше досуден пенал во судиското продолжение, Дарко Мицевски го изведе пеналот, а Ја

Прочитај повеќе

ВТОРА ЛИГА - ИСТОК: Беласица, Брегалница и Тиквеш со победи ја почнаа пролетната трка за Прва лига

Беласица, Брегалница и Тиквеш запишаа победи во првото пролетно коло од Втората лига - Исток, најавувајќи дека ќе ја водат битката за прволигашка промоција сезонава.

Прочитај повеќе

ВТОРА ЛИГА - ЗАПАД: Скопје го доби дербито, Пелистер убедлив со Кораб

Фудбалерите на Скопје го добија дербито од првото пролетно коло во Втората лига - Запад славејќи на домашен терен со 2-0 против Велазерими.

Прочитај повеќе

G-G32VEZ5NYJ