Вести од месец Декември, 2020

МАКФУДБАЛ - Интервју со ГОРАН ПАНДЕВ: Сега и на Европско ќе се „плашат“ од Македонија

„Очите ми се насолзија. Им реков, знаете, ова е можеби мојот последен меч. Знам дека ќе победиме“

Прочитај повеќе

ШОУ НА ГОДИНАТА - СИТЕ НА ПРЕС: „ИЗЛЕЗИ МОМЧЕ“... (ВИДЕО)

Сите херои дојдоа распеани на прес - конференцијата по триумфот над Грузија

Прочитај повеќе

ГОЛ НА ГОДИНАТА - Горан Пандев за пласман на ЕП (ВИДЕО)

Горан Пандев го постигна голот што ја одведе Македонија на Европско првенство

Прочитај повеќе

МОМЕНТ НА ГОДИНАТА - ЕЕЕЕЕВРОПСКОООО... (ВИДЕО)

Последните моменти пред пласманот на ЕП

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ-ТРЕНЕР НА ЕСЕНТА: Жикица Тасевски - Во Ѓорче повторно се врти шампионски муабет

Жикица Тасевски ја претвори Македонија ЃП во сериозен состав кој има и шампионски амбиции

Прочитај повеќе

G-G32VEZ5NYJ