Вести од месец Ноември, 2020

Цел Њукасл во изолација поради коронавирус

Њукасл ја затвори тренинг - базата, а сите фудбалери од првиот тим се во изолација

Прочитај повеќе

Триумф за Вест Хем, Воткинс несреќен за Астон Вила

Воткинс во 74.минута не реализира пенал, а во судиското продолжение не му беше признат гол

Прочитај повеќе

Џенова загуби дома од Парма, не помогна ни Пандев во финишот

Стрелец на двата гола за гостите беше Жервињо

Прочитај повеќе

Елиф Елмас од следниот меч ќе игра на стадионот „Диего Армандо Марадона“

Процедурите за менување на името на стадионот ќе бидат завршени до крајот на седмицата

Прочитај повеќе

Милан сака да го задржи Чалханоглу, но нема доволно пари

Турчинот бара зголемување на годишната плата на 6 милиони евра

Прочитај повеќе

G-G32VEZ5NYJ