Вести од месец Октомври, 2020

Барса има најслаб старт од сезоната 2002/03, а тогаш заврши на шестото место

Статистиката е безмилосна за каталонците

Прочитај повеќе

ПСЖ лесно го победи Нант (ВИДЕО)

Пари Сен Жермен стигна до седмата победа во низа откако го совлада Нант на гости со 0-3

Прочитај повеќе

Барса се лизна кај Алавес (ВИДЕО)

Тимот на Роналд Куман ремизираше (1-1) на гости кај Алавес

Прочитај повеќе

Салах и Жота донесоа пресврт-триумф за Ливерпул (ВИДЕО)

Вест Хем поведе, но Мохамед Салах и Диого Жота донесоа нов триумф за Ливерпул

Прочитај повеќе

Жервињо го мачеше Интер, Хрватите спасија бод за „нероаѕурите“ (ВИДЕО)

Иван Перишиќ го спаси тимот на Антонио Конте од пораз со погодок во финишот

Прочитај повеќе

G-G32VEZ5NYJ