Вести од месец Јануари, 2020

Давид Атанаскоски промовиран во дресот на Македонија ЃП (ФОТО)

​Македонија ЃП и официјално го промовираше Давид Атанаскоски како свое ново засилување за пролетниот дел од сезоната.

Прочитај повеќе

Комити повикаа на македонско кортео пред пресметката со Косово (ВИДЕО)

Навивачката група Комити повика на семакедонско кортео пред дуелот со Косово во полуфиналето на Лигата на нации, кое е закажано за 26.март во Скопје. Собирот ќе биде на плоштадот Македонија во 17 часот, а потоа македонските фанови заеднички и сплотено ќе дефилираат низ улиците на Скопје ќе се упатат на Западната трибина на арената „Тодор Проески“.

Прочитај повеќе

Струга ТЛ ремизираше без голови со Кикерс Офенбах

​Фудбалерите на Струга Трим Лум одиграа натпревар без голови со германскиот Кикер Офенбах на третиот тест дуел во рамките на подготовките во Анталија.

Прочитај повеќе

ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАРИ: Брегалница триумфално во Битола против Пелистер, Беласица и Кит Го ремизираа во Дојран

​Низ уште едно убедливо издание, по квалитетната претстава на првиот тест дуел зимава против Борец во Велес, фудбалерите на Брегалница денеска славеа со 0-2 во Битола на пријателскиот натпревар против Пелистер.

Прочитај повеќе

Ништо од Интер: Џенова не го пушта Пандев!

​Горан Пандев ќе остане во тимот на Џенова до крајот на сезонава и токму во овој клуб ќе ја заврши кариерата, по неуспешниот обид на Интер да го врати македонскиот ас на „Џузепе Меаца“. „Нероаѕурите“ се во потрага по резервен голгетер и гледаа на Пандев како на сериозна опција, но ставот на Џенова е дециден - Македонецот немад а си замине од својот

Прочитај повеќе

G-G32VEZ5NYJ