Вести од месец Август, 2019

Шкендија го отпушти Ќатип Османи

Актуелниот првак Шкендија му даде отказ на досегашниот тренер Ќатип Османи. По лошиот старт на сезоната во Првата лига и последната позиција на која се наоѓа во моментот, но и лошиот настап на Шкендија на европска сцена, раководството на Шкендија реши да се раздели со Османи, и покрај неговото шампионско минато со клубот.

Прочитај повеќе

Муслиу стрелец за Фехервар во Унгарија (ВИДЕО)

Висар Муслиу го постигна дебитантскиот гол во дресот на Фехервар во првенството на Унгарија. Фехервар Мол славеше со 3-0 против Кишварда, а Муслиу беше стрелец на водечкиот гол во 41.минута.

Прочитај повеќе

Голем успех: Шкупи се пласираше во главните квалификации за ЛШ

Футсал екипата на Шкупи го освои првото место во претквалификациската група за ЛШ што се играше во Скопје, со што македонскиот првак си обезбеди влез во главните квалификации за елитното европско натпреварување.

Прочитај повеќе

Брегалница убедлива против Осогово... (ФОТО)

Фудбалерите на Брегалница на повеќе од убедлив начин го одиграа првиот натпревар пред своите навивачи во новата сезона, славејќи со 5-0 (1-0) во 2. коло од Втората лига - Исток на соседското дерби против Осогово.

Прочитај повеќе

Проблем за селекторот: Се повреди Аријан Адеми

Мали се шансите Аријан Адеми да може да му помогне на македонскиот национален тим на следните две гостувања против Израел и Летонија по повредата што капитенот на Динамо Загреб ја заработи на големото дерби со Хајдук.

Прочитај повеќе

G-G32VEZ5NYJ