Вести од месец Јуни, 2019

Шкупи тргна триумфално на подготовките во Турција

Екипата на Шкупи имаше успешен старт на подготовките во Турција, откако на премиерниот контролен натпревар триумфираше над босанскиот прволигаш Челик со резултат 1-0.

Прочитај повеќе

Македонија со феноменален гол на Мојсовска ремизираше против БиХ (ВИДЕО)

Женската репрезентација на Македонија до 17 години ремизираше (2-2) на гостувањето против соодветната селекција на БиХ.

Прочитај повеќе

Ермедин Адем и официјално промовиран во дресот на Македонија ЃП

​Пред настапите во квалификациите за Лигата на Европа, Македонија ЃП и официјално го промовираше едно од засилувањата за новата сезона, повратникот Ермедин Адем.

Прочитај повеќе

Вардар ги почна подготовките, Комити дојдоа за поддршка (ФОТО)

Најтрофејниот македонски клуб Вардар ги почна летните подготовки. Тимот стартуваше веднаш со работа под раководство на шефот на стручниот штаб Александар Васоски, а меѓу играчите нема голем дел од странците. Фелипе и Лира се слободни, Битанг преговара за останување, а Жуниор Реис треба да се приклучи наредните денови.

Прочитај повеќе

Грчки Олимпијакос тргнува по Илија Несторовски

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски е пред можна преселба во грчкиот шампионат, откако до италијанскиот Палермо е пристигната понуда од вицешампионот на Грција, Олимпијакос.

Прочитај повеќе

G-G32VEZ5NYJ