Вести од месец Maj, 2019

Димитровски, Ѓоргиевски, Божиновски и Манојан заминуваат од Работнички

Работнички не успеа да избори пласман на европска сцена за следната сезона, а тоа неминовно ќе донесе и одредени промени во тимот. Засега се познати четири имиња на фудбалери кои заминуваат од клубот.

Прочитај повеќе

Ангеловски останува селектор на А репрезентацијата до декември 2020 година

​Игор Ангеловски останува на селекторското место во македонската А репрезентација до декември 2020 година.

Прочитај повеќе

Репрезентацијата до 19 години подобра од Израел

Младата репрезентација на Македонија за фудбалери до 19 години и се реваншираше на соодветната селекција на Израел на вториот пријателски натпревар кој се одигра на стадионот „Борис Трајковски“ во Скопје.

Прочитај повеќе

Дени Илиев се збогува со Петр Чех: Ти беше мојот пример!

Македонскиот репрезентативец Дени Илиев му се заблагодари на легендарниот Петр Чех за времето поминато заедно во составот на Арсенал. Истакна дека тој бил негов пример и од него научил многу од голманските вештини.

Прочитај повеќе

Вардар поради Максимов ќе добие забрана за трансфери од ФИФА?

Нови главоболки за ФК Вардар. ФИФА ќе му забрани трансфери во наредните два преодни рока, поради случајот со Максим Максимов. Рускиот интернационалец кој дојде од Тракаи стана случај за ФИФА, а канцеларијата на Светската фудбалска организација пресуди во корист на литванскиот клуб. Вардар ќе добие и дополнителна парична казна.

Прочитај повеќе

G-G32VEZ5NYJ