Вести од месец Март, 2019

ВИДЕО: Ефектен гол на Кировски, но Шаркоски не дозволи нова радост за „лавовите“

Работнички под водство на новиот тренер Баже Лазаревски стигна до бод (1-1) од гостувањето против Македонија ЃП.

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Со два гола од пенал, „пандевци“ до триумф против Ренова

Академија Пандев повторно со два гола од пенал стигна и до победата од 2-1 против Ренова во 25. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Шкендија ја декласира Победа, Вардар минимално го порази Силекс

Фудбалерите на Шкендија го намдинаа ’комплексот Победа’ и остварија убедлив триумф (5-1) против прилепскиот прволигаш. Арменд Алими беше стрелец на првиот гол во петтата минута, Енур Тотре зголеми на 2-0 во 14.минута, а Егзон Бејтулаи погоди третпат во 26.минута.

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Шкупи во криза - Беласица со два гола го собра „скалпот“ на чаирчани

Беласица конечно стигна до победа во пролетната сезона, триумфирајќи со 2-0 против Шкуп на стадионот „Младост“ во Струмица.

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Мат во три потези, Фелипе - Попзлатанов - Цветановски за победа на Вардар

Вардар нанижа нова победа во шампионатот триумфирајќи минимално со 1-0 против Силекс во 25. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

G-G32VEZ5NYJ