Вести од месец Февруари, 2019

Боби Милевски повторно селектор на младата репрезентација

Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија на денешната седница во „Куќа на фудбалот“ донесе одлука дека на позицијата селектор на Македонија до 21 година ќе го назначи Благоја Милевски.

Прочитај повеќе

Мечкаровски пак ќе му суди на Вардар, Стојчевски на Шкендија

Интернационалецот Димитар Мечкаровски ќе биде делител на правдата на натпреварот Вардар - Македонија ЃП во 21. коло од Првата македонска фудбалска лига кое се игра во недела од 14 часот.

Прочитај повеќе

Петковски: Работнички мора до трите бода против Победа

„Романтичарите“ се уште се без триумф на стартот од пролетниот дел од шампионатот по двете ремија со Ренова и Силекс. Токму затоа неизбежна е желбата со три бода да се заокружи следниот натпревар од 21. коло во Првата македонска фудбалска лига против Победа в недела од 14 часот.

Прочитај повеќе

Спировски повторно на тренинзите на Ференцварош: Подготвен и за репрезентативните предизвици во март

Стандардниот репрезентативец Стефан Спировски, по повредата која ја заработи во ноември минатата година, повторно е во стројот на унгарски Ференцварош.

Прочитај повеќе

По седум месеци Марјан Радески се врати на терените

Македонскиот фудбалски репрезентативец Марјан Радески по седуммесечна пауза се врати на терените. Тој одигра дел од пријателскиот натпревар во тимот на Шкендија против Гостивар и покажа дека сериозната повреда е надмината.

Прочитај повеќе

G-G32VEZ5NYJ