Вести од месец Јануари, 2019

Грците на колена... Слатка победа за отворен пат кон главната фаза од квалификациите за СП

Македонската футсал репрезентација со триумф (5-3) над Грција го стартуваше претквалификацискиот турнир за пласман во елитната рунда од квалификациите за Светското првенство.

Прочитај повеќе

Тиквеш со шест засилувања во пролетниот дел од сезоната

Кавадаречки Тиквеш пролетниот дел од сезоната во Втората лига – Исток ќе ја чека со шест нови засилувања. Најново име меѓу кавадарчани е младиот напаѓач на Работнички, Марио Станковски.

Прочитај повеќе

Левески: Фаворити сме, ќе ги победиме и Грција и Албанија

Капитенот Зоран Левески, кој има 126 натпревари во дресот на македонската футсал репрезентација, смета дека ќе ја оправдаме фаворитската улога на турнирот во Скопје и ќе се пласираме во следната квалификациска фаза за место на СП.

Прочитај повеќе

Божовиќ: Против Албанија ќе биде главната битка за првото место во групата

Македонската А футсал репрезентација од 31. јануари до 3. февруари ги игра натпреварите од предквалификацискиот турнир за пласман во Елитна рунда квалификации на Светското првенство.

Прочитај повеќе

Благој Гуцев го засили Кит Го

​Повеќе од амбициозниот второлигаш Кит Го од Пехчево продолжува со засилувањата за пролетниот дел од сезоната. Нов фудбалер на Кит Го е фудбалерот од средниот ред Благој Гуцев кој доаѓа од редовите на косовскиот прволигаш Трепча.

Прочитај повеќе

G-G32VEZ5NYJ