Вести од месец Август, 2018

Женска селекција без голови на тест дуелот против Косово

Женската А репрезентација на Македонија одигра без голови против Косово на пријателскиот натпревар кој се одигра на теренот вна тренинг центарот „Петар Милошевски“ во Скопје.

Прочитај повеќе

Жените со два тест дуели против Косово

Македонската женска А репрезентација денеска со почеток во 17 часот на тренинг центарот „Петар Милошевски“ ќе го одигра првиот од двата контролни натпревари против репрезентацијата на Косово.

Прочитај повеќе

G-G32VEZ5NYJ