Вести од месец Ноември, 2018

Тотре останува во Шкендија до 2021 година

Шкендија продолжува да ги задржува своите клучни фудбалери, па актуелниот првак денеска потпиша нов договор со Енур Тотре. Овој 22-годишен играч за врска израсна од младинската школа на тетовци, сезонава е стандарден во тимот на тренерот Османи, а со новиот потпишан договор Тотре ќе остане дел од Шкендија најмалку до јуни 2021 година.

Прочитај повеќе

ВТОРА ЛИГА ИСТОК: Прв пораз на Борец, реми за Тиквеш во Штип

Qui no doming suscipit prodesset, eu mea choro ridens laboramus, meis cetero disputationi cu has. Qui te graeco nominavi, at vis putant platonem, ex graeci vocent pro.

Прочитај повеќе

ВТОРА ЛИГА ЗАПАД: Струга Трим Лум, есенски првак

Фудбалерите на Струга Трим Лум го освоија Гостивар (1-2) и ја комплетираа есенската полусезона како лидери во Втората лига Запад со 28 бода. Во моментот имаат четири бода предност пред Лабуништа, која утре ќе го одигра последниот меч од оваа полусезона, на домашен терен против Гоблен јуниор.

Прочитај повеќе

Андонова и Барса го демолираа Глазгов за четвртфинале во ЛШ

По синоќешниот триумф од 0-3 на гостувањето против Глазгов во Шкотска, и со вкупен резултат од 8-0 по двата осминафинални натпревари, најдобрата македонска фудбалерка Наташа Андонова и нејзината Барселона на доминантен начин се пласираа во четвртфиналето од Лигата на шампионите.

Прочитај повеќе

G-G32VEZ5NYJ