Јуве лесно го доби Кротоне (ВИДЕО)

Јувентус го совлада Кротоне со 3-0 и ја намали негативата во однос на лидерот Интер. „Старата дама“ обезбеди предност од 2-0 по првото полувреме со двата гола на Кристијано Роналдо.

Во вториот дел погоди и Вестон Мекени во 68.минута. Сега Јувентус има заостанување од осум бода, но и еден одигран натпревар помалку. 

 
G-G32VEZ5NYJ