Тиквеш убедлив против Победа на „генералката“ пред пролетниот старт

Македонскиот второлигаш Тиквеш ја совлада Победа со 5-2 во последниот пријателски натпревар пред почетокот на вториот дел од сезоната во Втората лига Исток. Тимот на Пане Блажевски доминираше и постигна пет гола. Двојни стрелци на овој меч беа Мојсов и Спахиу, а еднаш мрежата на Победа ја затресе и Костовски. 

Тиквеш на почетокот на вториот дел од шампионатот на домашен терен го пречекува Росоман. 

    
G-G32VEZ5NYJ