Футсал тимот почна со подготовки за Бих и Романија со Мато Станковиќ (ФОТО)

Македонската футсал репрезентација ги стартуваше подготовките за квалификациските мечеви за ЕП против БиХ и против Романија. Се приклучи и хрватскиот стратег Мато Станковиќ кој го засили стручниот штаб на селекторот Васко Скендеровски. Футсал селекцијата е речиси комплетна, недостига единствено Зибери кој поради пандемијата на коронавирусот не доби дозвола да допатува од Италија. 

Првиот дуел Македонија ќе го игра против БиХ во Зеница на 28 јануари, а потоа на 3 февруари ќе ја пречека Романија на домашен терен. 

     
G-G32VEZ5NYJ