Вети дека ќе се слика гола и со маска, ако Лацио ја победи Рома - си го исполни зборот (ФОТО)

Италијанската убавица Ана Фалки е една од најпознатите навивачки на Лацио, а во пресрет на синоќешното римско дерби вети дека ќе се фотографира како од мајка родена и само со задолжителната маска на лицето, доколку нејзиниот омилен тим ја победи Рома. Чиро Имобиле, Луис Алберто и соиграчите ја исполнија својата задача, па дојде редот на Ана. 

Но, и таа е од збор, веднаш го исполни ветувањето и на Инстаграм ја објави новата фотографија. И маската е во боите на Лацио...

     
G-G32VEZ5NYJ