Илиев официјално промовиран во словачки Серед (ФОТО)

​Македонскиот репрезентативен голман Дени Илиев и официјално е промовиран во дресот на словачкиот прволигаш Серед, чиј тренер е македонскиот стратег Славчо Војнески.

Прочитај повеќе

Работнички се засили со српскиот офанзивец Иван Марковиќ

Работнички продолжува со реновирање на составот за следната сезона. Српскиот интернационалец Иван Марковиќ е ново засилување на „романтичарите“, објави клубот на официјалниот сајт. Тој потпиша договор на една година и треба да ја засили конкуренцијата во навалната линија. Марковиќ е напаѓач кој може да одговори и како офанзивен играч за врска. Има

Прочитај повеќе

Борјан Пановски потпиша професионален договор со Работнички

Уште еден млад и талентиран фудбалер потпиша професионален договор со Работнички, објави клубот на официјалниот сајт. Борјан Пановски е промовиран во сениорскиот тим откако стави потпис на тригодишна верност кон клубот.

Прочитај повеќе

Ашковски промовиран во романски Ботошани (ФОТО)

​Поранешниот македонски репрезентативец Стефан Ашковски официјално е промовирн во дресот на романски Ботосани.

Прочитај повеќе

Костовски промовиран во дресот на Етникос Ахна

Македонскиот напаѓач, Јован Костовски својата кариера ќе ја продолжи во кипарскиот прволигаш Етникос Ахна. Костовски и официјално е промовиран во новиот клуб во кој ќе настапува следната сезона.

Прочитај повеќе

Љавдрим Скендери потпиша за Ренова

Македонскиот прволигаш Ренова го доведе крилниот играч Љавдрим Скендери. Тој по една сезона во второлигашот Гостивар се враќа во Ренова и треба да биде квалитетно засилување за „гипсарите“.

Прочитај повеќе

Илирид Адеми ја засили Ренова

Македонскиот прволигаш Ренова почна со ангажман на нови засилувања. Нов член на „гипсарите“ е Илирид Адеми, кој доаѓа од Македонија ЃП, а претходно беше еден од најистакнатите поединци на Гостивар.

Прочитај повеќе

Мециновиќ потпиша за Подгорица

Македонскиот интернационалец Јасмин Мециновиќ останува во првенството на Црна Гора, но во новата сезона ќе го носи дресот на новиот прволигаш Подгорица. Тој минатата сезона беше дел од Рудар Пљевља, а одлучи да ја прифати понудата на Подгорица.

Прочитај повеќе

Ренова потпиша со младиот талент Албан Таипи

Македонскиот прволигаш Ренова се реструктурира во овој летен преоден рок. Заминаа неколку фудбалери кои беа носители на играта, Влатко Стојановски потпиша за француски Ним, а раководството на клубот се сврте кон своите млади кадри.

Прочитај повеќе

Македонија ЃП го промовираше Лука Трајкоски

Македонскиот прволигаш Македонија Ѓорче Петров официјално го претстави второто засилување во овој летен преоден рок. После Ермедин Адем, претставен е и крилниот напаѓач Лука Трајкоски (19) кој дојде од Победа.

Прочитај повеќе

Популарни вести

Најнови вести

Барди и Леванте потклекнаа во полуфиналето: Атлетик Билбао оди на мегдан на Барса (ВИДЕО) 04.03.2021 Енис Барди и Леванте нема да бидат дел од финалето во Копа Дел Реј. Загубија на домашен терен со 1-2 по продолженија од ... Види детали
И Челси го покори „Енфилд“ (ВИДЕО) 04.03.2021 Мејсон Маунт беше човек на одлука, го постигна единствениот гол на дербито во 42.минута Види детали
Интер славеше на „Енио Тардини“ (ВИДЕО) 04.03.2021 Алексис Санчез беше стрелец на двата гола за „нероаѕурите“ Види детали
Баерн: Халанд? Можеме да купиме кого сакаме 04.03.2021 Претседателот на баварскиот клуб, Херберт Хајнер, откри дека Баерн има економска моќ во секое време без проблем да реали... Види детали
Минимални победи за Тотенхем и за Евертон (ВИДЕО) 04.03.2021 Евертон славеше на гостувањето кај ВБА со 0-1 Види детали
Екс-голман на Јувентус доаѓа во Милан 04.03.2021 Дресот на Милан следната сезона треба да го облече вториот голман на Барселона, Нето Види детали
Види ги сите нови вести

Главна вест

Барди и Леванте потклекнаа во полуфиналето: Атлетик Билбао оди на мегдан на Барса (ВИДЕО)
04.03.2021
Енис Барди и Леванте нема да бидат дел од финалето во Копа Дел Реј. Загубија на домашен терен со 1-2 по продолженија од Атлетик Билбао
Види детали
G-G32VEZ5NYJ