Мирко Ивановски потпиша за унгарски Диошѓер (ФОТО)

​Повремениот македонски репрезентативец Мирко Ивановски кариерајата ја продолжува во унгарскиот прволигаш Диошѓер.

Прочитај повеќе

Марко Симоновски потпиша за романски Волунтари

​Македонскиот напаѓач Марко Симоновски својата кариера ќе ја продолжи во романскиот прволигаш Волунтари.

Прочитај повеќе

Демир Имери потпиша за Олимпик Доњецк

​Поранешниот македонски младински репрезентативец Демир Имери својата кариера ја продолжува во украински Олимпик Доњецк.

Прочитај повеќе

Цуцули се сели во Косово: Потпиша за Дрита Гњилане

​Поранешниот македонски репрезентативец Ардијан Цуцули кариерата ја продолжува во двократиниот шампион на Косово, Дрита од Гњилане.

Прочитај повеќе

Дембо Дарбое од Гана потпиша за Шкупи

Македонскиот прволигаш Шкупи се засили со Дембо Дарбое, играчот од Гамбија кој два месеци беше на проба во тимот од Чаир. Тој успеа да го убеди раководството на клубот и доби договор пред самиот старт на новата сезона во Првата лига.

Прочитај повеќе

Дејан Блажевски претставен како засилување за Македонија ЃП

Дејан Блажевски во новата сезона ќе го носи дресот на Македонија ЃП. искусниот напаѓач вели дека е подготвен да му помогне на тимот во остварување на целите.

Прочитај повеќе

Јасир Селмани ја засили Ренова

Македонскиот фудбалски прволигаш Ренова го ангажираше Јасир Селмани како ново засилување. Тој се враќа во таборот на „гипсарите“ по три години, а последно го носеше дресот на Гостивар.

Прочитај повеќе

Денис Махмудов ја продолжува кариерата во Пјуник

​Македонскиот напаѓач Денис Махмудов кариерата ќе ја продолжи во ерменски Пјуник.

Прочитај повеќе

Милан Ристовски на позајмица во словачка Нитра

​Младинскиот репрезентативец на Македонија, Милан Ристовски престојнава сезона ќе ја мине во редовите на словачкиот прволигаш Нитра.

Прочитај повеќе

Бобан Георгиев промовиран во дресот на Радник Сурдулица (ФОТО)

​Крилниот офанзивец Бобан Георгиев, по разделбата со Силекс, и официјално промовиран во српскиот суперлигаш Радник Сурдулица.

Прочитај повеќе

Популарни вести

Најнови вести

Барди и Леванте потклекнаа во полуфиналето: Атлетик Билбао оди на мегдан на Барса (ВИДЕО) 04.03.2021 Енис Барди и Леванте нема да бидат дел од финалето во Копа Дел Реј. Загубија на домашен терен со 1-2 по продолженија од ... Види детали
И Челси го покори „Енфилд“ (ВИДЕО) 04.03.2021 Мејсон Маунт беше човек на одлука, го постигна единствениот гол на дербито во 42.минута Види детали
Интер славеше на „Енио Тардини“ (ВИДЕО) 04.03.2021 Алексис Санчез беше стрелец на двата гола за „нероаѕурите“ Види детали
Баерн: Халанд? Можеме да купиме кого сакаме 04.03.2021 Претседателот на баварскиот клуб, Херберт Хајнер, откри дека Баерн има економска моќ во секое време без проблем да реали... Види детали
Минимални победи за Тотенхем и за Евертон (ВИДЕО) 04.03.2021 Евертон славеше на гостувањето кај ВБА со 0-1 Види детали
Екс-голман на Јувентус доаѓа во Милан 04.03.2021 Дресот на Милан следната сезона треба да го облече вториот голман на Барселона, Нето Види детали
Види ги сите нови вести

Главна вест

Барди и Леванте потклекнаа во полуфиналето: Атлетик Билбао оди на мегдан на Барса (ВИДЕО)
04.03.2021
Енис Барди и Леванте нема да бидат дел од финалето во Копа Дел Реј. Загубија на домашен терен со 1-2 по продолженија од Атлетик Билбао
Види детали
G-G32VEZ5NYJ