Радески официјално промовиран во Академија Пандев (ФОТО)

​Академија Пандев и официјално го промовираше Марјан Радески, најголемото засилување за новата натпреварувачка сезона.

Прочитај повеќе

Цикарски две години во бугарски Ботев Пловдив

​Поранешниот македонски репрезентативец Мите Цикарски својата кариера ја продолжува во бугарскиот прволигаш Ботев Пловдив.

Прочитај повеќе

Алтипармаковски потпиша едногодишен договор со Струга ТЛ

​Подготвувајќи се за новата сезона, Струга Трим Лум потпиша едногодишен договор со офанзивецот Марјан Алтипармаковски.

Прочитај повеќе

„Лавовите“ го промовираа Денис Стошиќ... (ФОТО)

​Македонија Ѓорче Петров и официјално го претстави Денис Стошиќ како ново засилување за новата сезона. За 21-годишникот ова ќе биде втор ангажман во нашата земја откако минатата сезона ја помина во штипска Брегалница.

Прочитај повеќе

Ренова го промовираше и Филип Стојчевски

​Ренова и официјално го промовираше Филип Стојчевски како ново засилување за новата натпреварувачка сезона.

Прочитај повеќе

Бејтулаи го раскина договорот со Хелсингборг, од јуни повторно во Шкендија

Репрезентативецот на Македонија, Егзон Бејтулаи повеќе не е член на шведскиот прволигаш Хелсингборг. Бејтулаи побарал раскин на договорот поради семејни причини, што наишло на максимално разбирање од страна на раководството на клубот.

Прочитај повеќе

Ботошани го промовираше Давид Бабунски

Поранешниот македонски репрезентативец Давид Бабунски, кој беше член и на „златната младинска генерација“ на Боби Милевски која играше на ЕП до 21 година во Полска, потпиша договор со романскиот клуб Ботошани. Тој по јапонската авантура каде настапуваше за второлигашот Омија и за Јокохама Маринос, се враќа на Стариот континент.

Прочитај повеќе

Ѓорѓев го продолжи договорот со Грасхоперс

Македонскиот репрезентативец Никола Ѓорѓев го продолжи договорот со швајцарскиот клуб Грасхоперс. Тој останува да ги брани боите на Грасхоперс до 2022 година.

Прочитај повеќе

Абдурахими продолжува во словенечки Браво

​Поранешниот македонски репрезентативец Бесарт Абдурахими кариерата ја продолжува во словенечкиот прволигаш Браво од Љубљана.

Прочитај повеќе

Спировски претставен во Тел Авив: Слушнав убави работи за Хапоел

Стефан Спировски ќе биде значаен адут на Хапоел во битката за висок пласман во израелското првенство откако македонскиот репрезентативец денеска и официјално беше претставен како најновото засилување на овој клуб. Тој се сели во Израел од редовите на Ференцварош, а со Хапоел денеска потпиша договор на две сезони, со можност за продолжување на сораб

Прочитај повеќе

Популарни вести

Најнови вести

Барди и Леванте потклекнаа во полуфиналето: Атлетик Билбао оди на мегдан на Барса (ВИДЕО) 04.03.2021 Енис Барди и Леванте нема да бидат дел од финалето во Копа Дел Реј. Загубија на домашен терен со 1-2 по продолженија од ... Види детали
И Челси го покори „Енфилд“ (ВИДЕО) 04.03.2021 Мејсон Маунт беше човек на одлука, го постигна единствениот гол на дербито во 42.минута Види детали
Интер славеше на „Енио Тардини“ (ВИДЕО) 04.03.2021 Алексис Санчез беше стрелец на двата гола за „нероаѕурите“ Види детали
Баерн: Халанд? Можеме да купиме кого сакаме 04.03.2021 Претседателот на баварскиот клуб, Херберт Хајнер, откри дека Баерн има економска моќ во секое време без проблем да реали... Види детали
Минимални победи за Тотенхем и за Евертон (ВИДЕО) 04.03.2021 Евертон славеше на гостувањето кај ВБА со 0-1 Види детали
Екс-голман на Јувентус доаѓа во Милан 04.03.2021 Дресот на Милан следната сезона треба да го облече вториот голман на Барселона, Нето Види детали
Види ги сите нови вести

Главна вест

Барди и Леванте потклекнаа во полуфиналето: Атлетик Билбао оди на мегдан на Барса (ВИДЕО)
04.03.2021
Енис Барди и Леванте нема да бидат дел од финалето во Копа Дел Реј. Загубија на домашен терен со 1-2 по продолженија од Атлетик Билбао
Види детали
G-G32VEZ5NYJ