Агим Ибраими големо засилување за Кукс

Поранешниот македонски репрезентативец Агим Ибраими повторно е во фокусот на вниманието. Овојпат ја „запали“ Албанија со потписот за Кукс. Тој во наредните две сезони ќе го носи дресот на Кукс. Спортски директор на клубот е Ндерим Неџипи кој помогна при реализацијата на овој трансфер.

Прочитај повеќе

Руфати од Истра се сели во украинска Зорја

​Младинскиот репрезентативец Агрон Руфати својата кариера ја продолжува во украинскиот прволигаш Зорја Луганск.

Прочитај повеќе

Леонард Жута промовиран во дресот на Лече (ФОТО)

​Поранешниот македонски репрезентативец, Леонард Жута својата кариера ја продолжува во редовите на италијанскиот Лече, со кого потпиша двегодишен договор за соработка.

Прочитај повеќе

Бобан Георгиев потпиша за Борац Бања Лука

​Македонскиот фудбалски интернационалец Бобан Георгиев ја продолжува кариерата во БиХ. Тој потпиша договор на една сезона со босанскиот прволигаш Борац Бања Лука.

Прочитај повеќе

Али Адем четири години во дресот на грчки Арис (ФОТО)

​Младинскиот репрезентативец на Македонија, Али Адем и официјално промовиран во дресот на грчкиот суперлигаш Арис.

Прочитај повеќе

Младеновски од Вардар потпиша за данскиот второлигаш Фремад (ФОТО)

​Македонскиот репрезентативец Марио Младеновски потпиша договор со данскиот второлигаш Фремад Амагер од Копенхаген. По неуспешната проба во Динамо Киев, на крајот Младеновски одлучи да стави потпис на договор со Фремад. Во претстојната сезона клубот има амбиции за влез во елитата.

Прочитај повеќе

Најдовски замина од Вардар, потпиша двегодишен договор со Тирана... (ФОТО)

​Досегашниот фудбалер на Вардар, Филип Најдовски и официјално со потпишан договор со албанскиот суперлигаш Тирана.

Прочитај повеќе

Ростов на специфичен начин го промовираше Тошевски: „Деветката“ за македонскиот суперхерој (ВИДЕО)

​Ростов официјално го промовираше еден од најголемите македонски фудбалски таленти, Давид Тошевски кој ова лето за 900.000 евра се пресели од Работнички во рускиот суперлигаш.

Прочитај повеќе

Русинот Дибиргаџиев, нов голгетер на Шкупи

Рускиот интернационалец Џамал Дибиргаџиев е петтото засилување на Шкупи за новата сезона, откако овој 24-годишен напаѓач денеска го стави потписот на тригодишниот договор со македонскиот прволигаш.

Прочитај повеќе

Македонија ЃП ги промовираше голманот Тасев и Бразилецот Барбоса (ФОТО)

Македонија ЃП и официјално го промовираше младиот голман Стефан Тасев како нов член на тимот за престојната натпреварувачка сезона.

Прочитај повеќе

Популарни вести

Најнови вести

Барди и Леванте потклекнаа во полуфиналето: Атлетик Билбао оди на мегдан на Барса (ВИДЕО) 04.03.2021 Енис Барди и Леванте нема да бидат дел од финалето во Копа Дел Реј. Загубија на домашен терен со 1-2 по продолженија од ... Види детали
И Челси го покори „Енфилд“ (ВИДЕО) 04.03.2021 Мејсон Маунт беше човек на одлука, го постигна единствениот гол на дербито во 42.минута Види детали
Интер славеше на „Енио Тардини“ (ВИДЕО) 04.03.2021 Алексис Санчез беше стрелец на двата гола за „нероаѕурите“ Види детали
Баерн: Халанд? Можеме да купиме кого сакаме 04.03.2021 Претседателот на баварскиот клуб, Херберт Хајнер, откри дека Баерн има економска моќ во секое време без проблем да реали... Види детали
Минимални победи за Тотенхем и за Евертон (ВИДЕО) 04.03.2021 Евертон славеше на гостувањето кај ВБА со 0-1 Види детали
Екс-голман на Јувентус доаѓа во Милан 04.03.2021 Дресот на Милан следната сезона треба да го облече вториот голман на Барселона, Нето Види детали
Види ги сите нови вести

Главна вест

Барди и Леванте потклекнаа во полуфиналето: Атлетик Билбао оди на мегдан на Барса (ВИДЕО)
04.03.2021
Енис Барди и Леванте нема да бидат дел од финалето во Копа Дел Реј. Загубија на домашен терен со 1-2 по продолженија од Атлетик Билбао
Види детали
G-G32VEZ5NYJ