Актуелно

Остварен е првиот фудбалски трансфер со биткоини

37 - годишниот напаѓач Давид Барал потпиша како слободен агент, а платен е со криптовалута

Прочитај повеќе

Беласица го промовираше Ѓоре Јовановски: Сите веруваме во опстанок (ФОТО)

„Сите овде во клубот, стручниот штаб, фудбалерите и раководството веруваме дека ФК Беласица може да опстане“

Прочитај повеќе

Бобан Николов потпиша за Лече: Една година, со опција за дополнителни три

Македонскиот репрезентативец Бобан Николов и официјално е нов фудбалер на италијанскиот клуб Лече

Прочитај повеќе

Хебај две и пол години во Шкендија (ФОТО)

Рубин Хебај го верификуваше договорот со македонскиот прволигаш Шкендија

Прочитај повеќе

Џемал Ибиши од Локомотива оди на позајмица во хрватскиот второлигаш Дубрава

Џемал Ибиши ја напушта Локомотива и следните шест месеци ќе ги помине во Дубрава Загреб

Прочитај повеќе

Стефан Ристовски на зима се враќа во Ријека?

Во Хрватска, неговиот брат Милан Ристовски ја најавува можноста за враќање во Ријека

Прочитај повеќе

Стефан Ристовски останува во Спортинг Лисабон, ги одби понудите од Русија

Македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски дефинитивно ги одби понудите од Русија и одлучи да остане во Спортинг Лисабон. Иако тренерот Рубен Аморим го стави на трансфер - листа, сепак, заменик капитенот на нашиот национален тим се заблагодари на понудата на Динамо Москва и сака да се бори за место во составот на Спортинг Лисабон.

Прочитај повеќе

Осијек го позајми Тодороски во Шибеник

Младинскиот фудбалски репрезентативец Тодор Тодороски кој е член на Осијек, заминува на позајмица во друг хрватски прволигаш, Шибеник. По репрезентативните обврски со националниот тим на Македонија до 21 година, Тодороски се врати во Хрватска и во финишот на преодниот рок се согласи да замине на шестмесечна позајмица во Шибеник.

Прочитај повеќе

Гоце Седлоски поради коронавирусот го напушти Динамо Загреб

Македонскиот фудбалски стратег Гоце Седлоски заминува од Динамо Загреб, потврди клубот од „Максимир“. Тој беше тренер на вториот тим на „мордите“, а сега ќе бара нов предизвик.

Прочитај повеќе

Дени Илиев на позајмица во Шревсбери

Македонскиот репрезентативец Дејан Илиев го напушта Арсенал и заминува на позајмица во англискиот нисколигаш Шревсбери. Тој всушност ќе остане под закрилата на „топчиите“, но ќе биде отстапен во клубот кој се натпреварува во Лига 1, третата по ранг англиска дивизија, за да брани и да има голема минутажа.

Прочитај повеќе

Популарни вести

Најнови вести

Нестор и Удинезе испуштија триумф со Милан, реми за Пандев во дербито на Џенова (ВИДЕО) 03.03.2021 Удинезе испушти победа против Милан на „Сан Сиро“ играјќи 1-1 Види детали
Барса се извлече од амбис и се пласира во финале на Купот (ВИДЕО) 03.03.2021 Барселона е првиот финалист во Купот на Шпанија откако ја елиминира Севилја совладувајќи ја по продолженија со 3-0 на „К... Види детали
Каде се стрелците на Јунајтед? 03.03.2021 „Црвените ѓаволи“ имаат четири ремија на последните пет натпревари во Премиер - лигата Види детали
Луд финиш и реми на Сасуоло и Наполи, половина час за Елмас (ВИДЕО) 03.03.2021 Сасуоло и Наполи одиграа меч со шест гола со неверојатен финиш, 3-3, а Елиф Елмас влезе во игра во 67.минута Види детали
Футсал: Шкупи урива рекорди, го победи Кратово со 37-0 03.03.2021 Футсал шампионот на Македонија, тимот на Шкупи, оствари историска победа во шампионaтот откако славеше на дуелот со Крат... Види детали
Издржа три кола: Ѓоре Јовановски си поднесе оставка во Беласица 03.03.2021 Ѓоре Јовановски издржа три кола на клупата на последнопласираниот тим на табелата Види детали
Види ги сите нови вести

Главна вест

G-G32VEZ5NYJ