Актуелно

Македонија У-21 во група со Франција, Србија, Украина, Фарски Острови и со Ерменија

Македонската репрезентација до 21 година ги доби противниците во квалификациите за ЕП 2023

Прочитај повеќе

Влатко Грозданоски в.д.селектор на У-19

Влатко Грозданоски останува асистент на Благоја Милевски во стручниот штаб на репрезентацијата до 21 година

Прочитај повеќе

Познат распоредот: Македонија У21 ги стартува квалификациите на гости против Франција

Избраниците на Благоја Милевски на 2 септември ќе им гостуваат на „триколорите“, потоа следи Србија дома

Прочитај повеќе

Македонија У19 убедливо поразена од Бугарија

Македонската репрезентација до 19 години загуби убедливо со 4-0 од соодветната селекција на Бугарија

Прочитај повеќе

Милевски: Македонија секогаш оди по потешкиот пат, но успева

Македонија У21 е во група со селекциите на Франција, Србија, Украина, Фарски Острови и со Ерменија

Прочитај повеќе

Премија од ФФМ и за младата репрезентација У21

Младата фудбалска репрезентација до 21 година ќе подели вкупна премија од 23.000 евра

Прочитај повеќе

СЕГА Е НАШЕ ВРЕМЕ - Благоја Милевски: Кај младите има огромен потенцијал и за А-тимот (ВИДЕО)

Благоја Милевски во новогодишно интервју во „Куќа на фудбалот“

Прочитај повеќе

Тренинг камп во Охрид: Селекцијата У19 возврати со триумф од 3-1 против У21

Заокружен тренинг кампот во Охрид на селекциите У21 и У19

Прочитај повеќе

Милевски: Тренинг кампот е корисен за двете генерации

„Мислам дека заеднички можеме да си помогнеме и да создадеме одредена база за блиска иднина“

Прочитај повеќе

Тренинг камп во Охрид: Селекцијата У21 подобра со 3-1 од тимот У19

Селекцијата до 21 година славеше со 3-1 против селекцијата до 19 години

Прочитај повеќе

Популарни вести

Најнови вести

Нестор и Удинезе испуштија триумф со Милан, реми за Пандев во дербито на Џенова (ВИДЕО) 03.03.2021 Удинезе испушти победа против Милан на „Сан Сиро“ играјќи 1-1 Види детали
Барса се извлече од амбис и се пласира во финале на Купот (ВИДЕО) 03.03.2021 Барселона е првиот финалист во Купот на Шпанија откако ја елиминира Севилја совладувајќи ја по продолженија со 3-0 на „К... Види детали
Каде се стрелците на Јунајтед? 03.03.2021 „Црвените ѓаволи“ имаат четири ремија на последните пет натпревари во Премиер - лигата Види детали
Луд финиш и реми на Сасуоло и Наполи, половина час за Елмас (ВИДЕО) 03.03.2021 Сасуоло и Наполи одиграа меч со шест гола со неверојатен финиш, 3-3, а Елиф Елмас влезе во игра во 67.минута Види детали
Футсал: Шкупи урива рекорди, го победи Кратово со 37-0 03.03.2021 Футсал шампионот на Македонија, тимот на Шкупи, оствари историска победа во шампионaтот откако славеше на дуелот со Крат... Види детали
Издржа три кола: Ѓоре Јовановски си поднесе оставка во Беласица 03.03.2021 Ѓоре Јовановски издржа три кола на клупата на последнопласираниот тим на табелата Види детали
Види ги сите нови вести

Главна вест

G-G32VEZ5NYJ