Актуелно

ЛШ: Баерн Минхен го декласира Лацио, Жиру донесе победа за Челси (ВИДЕО)

Оливие Жиру донесе победа за Челси, а Баерн Минхен доминираше против Лацио во Рим

Прочитај повеќе

Барди и Леванте потклекнаа во полуфиналето: Атлетик Билбао оди на мегдан на Барса (ВИДЕО)

Енис Барди и Леванте нема да бидат дел од финалето во Копа Дел Реј. Загубија на домашен терен со 1-2 по продолженија од Атлетик Билбао

Прочитај повеќе

И Челси го покори „Енфилд“ (ВИДЕО)

Мејсон Маунт беше човек на одлука, го постигна единствениот гол на дербито во 42.минута

Прочитај повеќе

Интер славеше на „Енио Тардини“ (ВИДЕО)

Алексис Санчез беше стрелец на двата гола за „нероаѕурите“

Прочитај повеќе

Баерн: Халанд? Можеме да купиме кого сакаме

Претседателот на баварскиот клуб, Херберт Хајнер, откри дека Баерн има економска моќ во секое време без проблем да реализира таков трансфер

Прочитај повеќе

Минимални победи за Тотенхем и за Евертон (ВИДЕО)

Евертон славеше на гостувањето кај ВБА со 0-1

Прочитај повеќе

Екс-голман на Јувентус доаѓа во Милан

Дресот на Милан следната сезона треба да го облече вториот голман на Барселона, Нето

Прочитај повеќе

Ливерпул и Лајпциг и реваншот во ЛШ ќе го играат во Будимпешта

УЕФА објави дека реваншот од осминафиналето во Лигата на шампионите Ливерпул – Лајпциг ќе се одржи на „Арена Пушкаш“

Прочитај повеќе

Куман: Горд сум на фудбалерите, оваа Барса има победнички менталитет

Ова можеби е и пресвртен момент во сезоната за каталонскиот гигант

Прочитај повеќе

Моисе Кин позитивен на Ковид-19, ќе го пропушти реваншот со Барселона

Кин бил позитивен на редовното тестирање пред настапот во француското првенство

Прочитај повеќе

Барса се извлече од амбис и се пласира во финале на Купот (ВИДЕО)

Барселона е првиот финалист во Купот на Шпанија откако ја елиминира Севилја совладувајќи ја по продолженија со 3-0 на „Камп Ноу

Прочитај повеќе

Каде се стрелците на Јунајтед?

„Црвените ѓаволи“ имаат четири ремија на последните пет натпревари во Премиер - лигата

Прочитај повеќе

Популарни вести

Најнови вести

Барди и Леванте потклекнаа во полуфиналето: Атлетик Билбао оди на мегдан на Барса (ВИДЕО) 04.03.2021 Енис Барди и Леванте нема да бидат дел од финалето во Копа Дел Реј. Загубија на домашен терен со 1-2 по продолженија од ... Види детали
И Челси го покори „Енфилд“ (ВИДЕО) 04.03.2021 Мејсон Маунт беше човек на одлука, го постигна единствениот гол на дербито во 42.минута Види детали
Интер славеше на „Енио Тардини“ (ВИДЕО) 04.03.2021 Алексис Санчез беше стрелец на двата гола за „нероаѕурите“ Види детали
Види ги сите нови вести

Главна вест

Барди и Леванте потклекнаа во полуфиналето: Атлетик Билбао оди на мегдан на Барса (ВИДЕО)
04.03.2021
Енис Барди и Леванте нема да бидат дел од финалето во Копа Дел Реј. Загубија на домашен терен со 1-2 по продолженија од Атлетик Билбао
Види детали
G-G32VEZ5NYJ