Актуелно

ЛШ: Баерн Минхен го декласира Лацио, Жиру донесе победа за Челси (ВИДЕО)

Оливие Жиру донесе победа за Челси, а Баерн Минхен доминираше против Лацио во Рим

Прочитај повеќе

Лапорта избран за нов претседател на Барселона (ВИДЕО)

Хоан Лапорта е победник на изборите за нов претседател на каталонскиот гигант Барселона

Победа за Наполи, десетина минути за Елмас (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас доби десетина минути на овој меч

Герет Бејл и Хари Кејн разиграни против Кристал Палас (ВИДЕО)

Герет Бејл и Хари Кејн постигнаа по два гола во триумфот на Тотенхем

Слатка победа за Јунајтед, стави крај на победничката серија на Сити (ВИДЕО)

Бруно Фернандеш од пенал во втората минута ги доведе „црвените ѓаволи“ во водство, а Лук Шо во 50.минута зголеми на 0-2

Мадридското дерби без победник: Суарез погоди, Бензема возврати (ВИДЕО)

Луис Суарез во 15 минута донесе водство за Атлетико, а израмни Карим Бензема во 88 минута од дербито

„Росонерите“ и со половина тим победија против Верона (ВИДЕО)

Раде Круниќ донесе предност во првото полувреме, а на почетокот на вториот дел Диого Дало го потврди триумфот

Ливерпул се претвори во Лузерпул (ВИДЕО)

Марио Лемина ја искористи невнимателноста во одбраната на Ливерпул и ја затресе мрежата на Алисон Бекер во 41.минута

Иван Пејаковиќ погоди во првиот дел и полека се претвора во вистински херој на битолскиот прволигаш

Куман ќе навива за Реал во мадридското дерби

„Атлетико и Реал играат меѓусебе што значи дека една од двете екипи ќе загуби бодови“

Џенова без Пандев минимално поразена на „Олимпико“ (ВИДЕО)

Победничкиот гол за Рома го постигна Џанлука Мансини во 24.минута од мечот

Солскјер пред гостувањето на „Итихад“: Ова е совршен меч за Јунајтед

„Ќе заиграат пеперутките, крвта ќе зоврие и ќе почне мечот“, вели Оле Гунар Солскјер

Популарни вести

Најнови вести

Лапорта избран за нов претседател на Барселона (ВИДЕО) 07.03.2021 Хоан Лапорта е победник на изборите за нов претседател на каталонскиот гигант Барселона Види детали
Победа за Наполи, десетина минути за Елмас (ВИДЕО) 07.03.2021 Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас доби десетина минути на овој меч Види детали
Герет Бејл и Хари Кејн разиграни против Кристал Палас (ВИДЕО) 07.03.2021 Герет Бејл и Хари Кејн постигнаа по два гола во триумфот на Тотенхем Види детали
Види ги сите нови вести

Главна вест

Тричко двоен стрелец против тимот на Чеде Јаневски (ВИДЕО)
07.03.2021
Македонскиот репрезентативец Иван Тричковски одигра блескав натпревар за АЕК Ларнака