Актуелно

Стефан Ристовски: Ме навредуваа(т) дека потпишав за Динамо, но никогаш нема да кажам лош збор за Ријека

Стефан Ристовски се врати во Хрватска и го облече дресот на Динамо Загреб, но тоа „повреди“ дел од навивачите на Ријека

Прочитај повеќе

Барди ја надмина повредата, ќе конкурира за куп - дуелот со Атлетик Билбао

Македонскиот репрезентативец Енис Барди ја надмина повредата на мускулот и се враќа во конкуренција за настап во тимот

Прочитај повеќе

Виктор Ангелов вклучен во инцидент во Романија: Доби црвен картон, а противникот тргна да го тепа

Аргентинецот Хуан Пабло Пасаљиа тргна физички да се пресмета со Ангелов

Прочитај повеќе

Марко Ѓорѓиевски стрелец за Раднички Пирот (ВИДЕО)

Младинскиот репрезентативец Марко Ѓорѓиевски беше стрелец на победничкиот гол за Раднички Пирот

Прочитај повеќе

„Нестор е неверојатен професионалец, го заслужи овој гол“

Тренерот на Удинезе, Лука Готи, го пофали македонскиот репрезентативец за професионалниот однос и за максималното залагање

Прочитај повеќе

G-G32VEZ5NYJ