Актуелно

Футсал: Македонија одигра реми (2-2) против Романците

Футсал репрезентацијата на Македонија одигра реми (2-2) против Романија во второто коло од квалификациите за ЕП

Прочитај повеќе

Футсал: Шкупи урива рекорди, го победи Кратово со 37-0

Футсал шампионот на Македонија, тимот на Шкупи, оствари историска победа во шампионaтот откако славеше на дуелот со Кратово со неверојатни 37-0.

Прочитај повеќе

Македонската футсал селекција на двомеч против Србија од квалификациите за ЕП

Нашата најдобра футсал селекција освои бод на воведните два меча

Прочитај повеќе

Футсал тимот загуби од БиХ на гостувањето во Зеница

Јосип Бошковиќ беше двоен стрелец за Бих, а голот за Македонија го постигна Драган Петровиќ

Прочитај повеќе

Футсал тимот почна со подготовки за Бих и Романија со Мато Станковиќ (ФОТО)

Се приклучи и хрватскиот стратег Мато Станковиќ кој го засили стручниот штаб на селекторот Васко Скендеровски

Прочитај повеќе

G-G32VEZ5NYJ